דיאטנית קלינית דנה רזניק - פרסומים נבחרים

 

דף הבית קליניקה הרצאות תזונה פרסומים נבחרים מידע שימושי יצירת קשר קישורים English מפת האתר

 

לחצ/י כאן עבור כתבות ומאמרים

לחצ/י כאן עבור תוכניות טלוויזיה נבחרות

 

כתבות ומאמרים

לילה של זלילות

(ידיעות אחרונות, מוסף "רק בריאות",13/11/2005 )

הנטייה לנשנש 'בלי הכרה' מתחזקת בשעות הערב והלילה, כשאנחנו כבר עייפים ודעתנו מוסחת • דווקא אז מצטברות להן, בדרך אל המקרר וחזרה, המון קלוריות מיותרות • מה עושים? מחדדים את המודעות, מפעילים את הדמיון, יוצאים לצעדה או אוכלים עם המשפחה

מה הטלויזיה משדרת לילדים שלנו???

(ידיעות אחרונות, מוסף "רק בריאות",28/08/2005 )

הילדים שלנו הם בין השמנים ביותר בארצות המערב • הילדים שלנו גם חשופים להמון פרסומות, שמציפות אותם במסרים שגויים לגבי אוכל ואכילה • יש קשר? קרוב לוודאי שכן • דנה איידלר חושפת את המסרים הסמויים שמאחורי הפרסומות ומייעצת להורים איך לשמור על משקל הילדים

קבוצות תמיכה לדיאטה: נלחמים ביחד במשקל עודף

(ידיעות אחרונות, מוסף "רק בריאות",14/08/2005 )

" יותר ויותר אנשים מעדיפים לנהל בצוותא את המלחמה בקילוגרמים המיותרים • אילו סוגי קבוצות תמיכה למרזים קיימים, מה מיוחד בשיטת הטיפול הזו ומהם יתרונותיה וחסרונותיה • הדיאטנית הקלינית דנה איידלר מסבירה "

להיט בריאות חדש-ישן: מיץ מעשב חיטה

(ידיעות אחרונות, מוסף "רק בריאות",17/4/2005 )

"זה לא טרנד חדש, ואפילו ניתן לו מקום של כבוד באחד הפרקים של 'סקס והעיר הגדולה' • כולם יודעים שחשוב לצרוך ירקות ופירות, אבל אם היו אומרים לכם שצריכת 1 ק"ג עשב חיטה היא שוות ערך לאכילת 35 ק"ג פירות וירקות – לא הייתם מנסים?... "

צאו ל(חנות) טבע

(ידיעות אחרונות, מוסף "רק בריאות",10/4/2005 )

"אני מזמינה אתכם לבחון את פינות הטבע ברשתות השיווק ולהכנס אל חנויות הטבע. תוכלו למצוא שם מאכלים שיוכלו להשתלב בתפריט היומי שלכם, יתרמו לאיכות מזונכם ולגיוונם... "

לתחילת הדף

רעבים? הנשנושים שלא ישברו לכם את הדיאטה

(ידיעות אחרונות, מוסף "רק בריאות",9/1/2005 )

"חשוב לאכול בין שלוש הארוחות העיקריות, כדי לא להגיע אליהן רעבים מדי • מגוון דוגמאות לחטיפים שיכולים להוות ארוחת ביניים ומכילים לא יותר מ 100 קלוריות..."

בחזרה לשורשים: מוצרי מזון אורגניים

(ידיעות אחרונות, מוסף "רק בריאות",19/12/2004 )

"מוצרי מזון אורגניים – שגודלו ללא חומרי הדברה רעילים, ללא חומרי דישון כימיים, ללא הורמונים וללא תרופות – יכולים לחסוך לנו שורה ארוכה של מחלות קשות, ובהן סרטן ומחלות לב, ולכדור הארץ הם חוסכים זיהום סביבתי רב • הפגם היחיד שלהם הוא מחירם הגבוה..."

למה אורגני?

"...הצורך לגדל את המזון ולשווקו בקנה מידה כה עצום אילץ את החקלאים להשתמש בשיטות בלתי טבעיות, אשר גרמו להפרת האיזון הטבעי ולהופעת מחלות בצמחים המחייבות שימוש בחומרי הדברה. מחקרים משייכים את הגידול בשכיחות מחלות כרוניות, הפרעות קשב, אלרגיות, מיגרנות וסרטן על סוגיו השונים לעלייה בשימוש בחומרי הדברה כימית, בתוספים מלאכותיים, בהורמונים ובתרופות במזון שאנו אוכלים..."

טופו אורגני.

"...הטופו מתבלט בין שאר המזונות שמכילים כמות גדולה של חלבון, בכך שמכיל כמות קטנה יחסית של שומן רווי ביחס אליהם. בנוסף, מעצם היותו ממקור צמחי אינו מכיל כולסטרול. כידוע, תפריט עשיר בשומן רווי וכולסטרול עלול לגרום למחלות כלי דם ולב. הטופו מכיל חומרים הקרויים ספונינים, בעלי פעילות אנטיאוקסידנטית (נוגדת חמצון), אנטי מוטגנית (נגד תהליכים סרטניים) ויכולת קשירה של כולסטרול ומלחי מרה ופינויים מהגוף..."

קוואקר (שיבולת שועל).

"...צריכת שיבולת שועל מתאימה לכל הגילאים. לאחר גיל שישה חודשים ניתן לשלב דייסת שיבולת שועל בתפריטו של הפעוט (רצוי לעשות זאת לאחר ניסיון קודם של דייסת אורז או תירס שהן פחות גורמות לתגובה אלרגית). ניתן לשלב שיבולת שועל בתפריט של ילדים, מתבגרים ומבוגרים ע"י אפיית מאפינס, עוגות ועוגיות משיבולת שועל, המבורגר צמחוני, פנקייק... "

מדיה משודרת

לתחילת הדף

 

ערוץ ניקלודיאון - ספיישל פסל 2007 - בהנחיית רונה-לי שמעון

דנה איידלר רזניק בתוכנית "חדשות בחמש" בהנחיתם של אהרון ברנע ונטשה מוזגוביה (שריימן) בנושא: טיפים לחג הפסח

דנה איידלר רזניק בתוכנית "מומחים ברשת" בהנחיתה של שרון כידון בנושא: טיפים לחג הפסח

דנה איידלר רזניק בתוכנית "מומחים ברשת" בהנחיתה של שרון כידון בנושא: תזונת ילדים

דנה איידלר רזניק בתוכנית "כל בוקר" עם אברי גלעד ולינוי בר גפן בנושא: שעועית ללא גזים

דנה איידלר רזניק בתוכנית "גיל חובב והתוספות" בנושא: תזונת נשים בהריון

דנה איידלר רזניק בתוכנית "גיל חובב והתוספות" בנושא: פחמימות

דנה איידלר רזניק בתוכנית "גיל חובב והתוספות" בנושא: אלכוהול

דנה איידלר רזניק בתוכנית "גיל חובב והתוספות" בנושא: הנחיית קבוצות הרזייה

 

052-6211059

 

לתחילת הדף